O obci

Obec Popice

Popice u Znojma – jedna z městských částí Znojma, ležící asi 5 km jihozápadně od města, podél řeky Dyje v Národním parku Podyjí. I když je od města oddělena lesy a vřesovišti, patří administrativně pod Znojmo. Malá, dříve německá ves Poppitz nebo Popovice, známá pěstováním ovoce a vína. Pokud hledáte levné ubytování Znojmo, jsme pro Vás optimální variantou. Naše obec patří k nejvyhledávanějším lokalitám při hledání penziony Jižní Morava, ubytování Jižní Morava a Národní park Podyjí ubytování.

První zmínka o obci Popice je v souvislosti se založením kláštera Louka v roce 1190. Od 6. června roku 1252 na listině Přemysla Otakara náleží Popice Probošství Křižovníků s červenou hvězdou na Hradišti. Obec byla založena na jejich pozemcích, tedy na kněžském (popském) majetku, odtud jméno. V roce 1834 bylo v 74 domech 408 obyvatel, kterými byli většinou katoličtí němci. Bylo zde také objeveno pravěké osídlení z mladší doby kamenné.

Obec se zapsala významněji do roku 1680, kdy se zde stal zázrak – víc než polovinu obyvatel Popic tehdy zachvátila morová epidemie, k božím mukám se vypravilo orodující procesí a morová rána ustala. Místo je od té doby považováno za posvátné a Popičtí zde v letech 1815-1816 postavili na památku kapli Panny Marie Bolestné.

Jižní Morava, Národní park Podyjí – ubytování nabízíme ve vysoké kvalitě za příznivé ceny.

Kaple se nachází uprostřed Havranického vřesoviště, které je součástí Národního parku Podyjí. Na suchém a teplém místě, které patří k evropským unikátům a zároveň k největším vřesovištím na jižní Moravě, rostou kostřavy, vřes obecný, kručinky, koniklece, divizny i janovce.

Back to top