Víno a vinařství

Víno a vinařství

Víno a vinařství na Jižní Moravě

Hlavními tématy našeho penzionu je vinařství a cykloturistika, k čemuž je předurčen svoji polohou přímo na cyklostezce protínající vinohrady a sklepní uličky. Sklepy v Popicích, Konicích, jakož i sklepy Šaldorf Vás zvou k návštěvě. Festival Otevřené sklepy Šaldorf lze navštívit pěšky z našeho penzionu.
Kvalitní víno, levné víno, ubytování u vinohradu. Ochutnávka vín, sklepní uličky – to všechno spojuje levné ubytování Jižní Morava – Penzion Popice.
Při návštěvě našeho penzionu se dozvíte vše podstatné na téma víno a vinařství, nabídneme Vám kvalitní víno a doporučíme, kde koupit levné víno.Po cykolstezkách navštívíte malebné vinařské vesnice Znojemska i rakouského pohraničí, budete mít možnost ochutnat a nakoupit vína z unikátních viničních tratí a večer posedět u grilu či ve sklípku, který je součástí objektu. Pokud hledáte levné ubytování Jižní Morava či levné ubytování znojemsko, jsme pro Vás výbornou volbou. Pokud hodláte navštívit akci Otevřené sklepy Šaldorfubytování u nás je jednou z možností.
  • Navštivte náš vinný sklípek

Příjměte pozvání a sestupte s námi do nejnižších pater sklepů, kde na dně hlubokých kójí odpočívají vzácné lahve pokryté plísní se sotva čitelnými nápisy. Na požádání provedeme řízenou degustaci v prostorách sklípku. Ochutnávka zahrnující 5 druhů přívlastkového vína s drobným občerstvením(tyčinky nebo chléb) stojí 250 kč/osobu, ochutnávka sedmi druhů vína Vás bude stát 350 Kč a při ochutnávce osmi druhů vína zaplatíte  400 kč/osobu.Na požádání Vás vezmeme na rozšířenou degustaci do archivního sklepa.

Pro náročné gurmány je možno (nejen) k ochutnávce servírovat tatarák s osmi topinkami,česnekem a cibulí, za cenu 250 Kč/porci.

Pokud budete mít zájem, domluvíme Vám další ochutnávku ve sklípcích v Konicích, Popicích, možnosti nabízejí i sklepy Šaldorf.

Při zakoupení vín naší výroby se prosím informujte na možnost archivace Vámi kupovaných vín. Pokud kupujete vína mladá,která ještě neprošla stabilizací před lahvováním a následným lahvováním(tento proces končí většinou v dubnu-červnu následujícího roku),nelze je ukládat,vína jsou určena k okamžité spotřebě. Vína zakoupená po nalahvování jsou nabízena jako stabilizovaná,za předpokladu uložení v chladném prostředí při stálé teplotě do 13 °C.